RIS>JK > Novinky > Do jakých odvětví směřuje podpora podnikového VaV ze státního rozpočtu? Odpoví Vám interaktivní vizualizace

Do jakých odvětví směřuje podpora podnikového VaV ze státního rozpočtu? Odpoví Vám interaktivní vizualizace

pondělí, 14. listopadu 2016

Bez názvu

Tým Technologického centra AV ČR vytvořil internetovou aplikaci pro dynamické zobrazení statistických dat o podpoře podnikového VaV ze státního rozpočtu.

Výdaje na VaV i podle aktuální zprávy ČSÚ v ČR dlouhodobě rostou, přičemž třetinou se na nich podílí státní rozpočet. Část veřejných zdrojů ČR, která směřuje k podnikům, však poměrně výrazně klesá. Jak si ale v distribuci prostředků na VaV ze státního rozpočtu stojí jednotlivá odvětví? Absolutní rozdíly a vývoj od roku 2007 poodhalují zajímavé trendy.

Tým Technologického centra AV ČR vytvořil internetovou aplikaci pro dynamické zobrazení statistických dat o podpoře podnikového VaV ze státního rozpočtu. Pomocí intuitivního ovládání lze prostupovat hierarchií klasifikace ekonomických činností CZ-NACE až k individuálním příjemcům, porovnávat vývoj v letech 2007 až 2015 v absolutních hodnotách, i ve vztahu k dalším charakteristikám odvětví. Zároveň je možné získat přehled o roli jednotlivých poskytovatelů této podpory.

Interaktivní vizualizaci si můžete vyzkoušet ZDE

 

Zdroj: www.tc.cz