RIS>JK > Novinky > Inovace ve firmách či úspory energie ve výrobě budou podporovat nové výzvy OP PIK

Inovace ve firmách či úspory energie ve výrobě budou podporovat nové výzvy OP PIK

úterý, 29. listopadu 2016

euro-163475_640

Dne 28. 11. 2016 vyhlásil Řídicí orgán Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK) výzvy v dalších třech programech podpory.

Inovace – Výzva III (inovační projekt) - pořízení výrobních technologií, zařízení, know-how a licencí pro realizaci projektů navazujících na ukončený výzkum a vývoj; ochrana duševního vlastnictví

Úspory energie – Výzva II - snížení energetické náročnosti podnikatelského sektoru

Služby infrastruktury – Výzva III - výstavba, provoz či rozšíření prostor inovační infrastruktury (vědeckotechnické parky, podnikatelské inkubátory, inovační centra)


Aktuálně je vyhlášeno celkem 18 výzev v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, které jsou zaměřeny například na podporu zavádění nových ICT řešení do firem, otevření školících středisek či pořízení nových strojů, technologických zařízení a vybavení u začínajících podnikatelů. Přehled aktuálně vyhlášených výzev v rámci OP PIK je k dispozici na stránkách http://www.agentura-api.org/o-api/vsechny-vyzvy/.

Žádosti přijímá Agentura pro podnikání a inovace (API), která plní roli zprostředkujícího subjektu pro dotační programy Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK) - http://www.agentura-api.org/

 

Zdroj: www.jhk.cz