5Gthon: Za týden odstartuje první český virtuální ideathon. Přihlašte se a vyhrajte 30 000 a další zajímavé ceny!

úterý, 8. února 2022

ideathon-5gpro5mest-final-01

HLEDÁME inovátory! Hledáme inovátory, kteří mají rádi výzvu a nebojí se neznámého. Hledáme chytrá řešení s využitím potenciálu 5G sítí, která změní budoucnost našich měst!

Za týden odstartuje víkendový ideathon s názvem 5Gthon. Zapojit se může kdokoliv, kdo sám nebo se se svým týmem dokáže během jednoho víkendu vymyslet chytré řešení pro jedno z daných témat z oblasti Smart Cities. Soutěžící budou mít za úkol vymyslet a v detailu zpracovat návrh, jak v několika konkrétních oblastech zlepšit život v českých městech pomocí nových technologií s využitím 5G sítě. 5Gthon vyvrcholí 22. února závěrečnou konferencí, odbornými přednáškami a prezentací soutěžních návrhů s vyhlášením vítězů. Akci pořádá ministerstvo pro místní rozvoj společně s ministerstvem průmyslu a obchodu v rámci společného projektu 5G pro 5 měst, plným názvem Podpora 5G sítí v oblasti Smart Cities. Spolupořadately jsou SIT Port, Hack Prague, CzechInvest, czechstartups.org. Akce je podporována také různými partnery.

Soutěž (ideathon) je určena inovativním jedincům, kteří dohromady vytvoří agilní týmy, které budou hledat zajímavá řešení na vybraná témata během víkendového ideatonu (18-20.2). Hlásit se budou jak vysokoškoláci z různých oborů, tak startupoví nadšenci, ale i již zaběhlé týmy stabilních firem. Limit není žádný, cíl je jasný - najíst inovace, které dokáží zlepšit náš svět a hlavně naši zemi.

5Gthon je závěrečnou akcí projektu Podpora 5G sítí v oblasti Smart Cities, coby nesmělého průkopníka v rozvoji chytrých aplikací a budování digitální infrastruktury v ČR. Cílem ideathonu je najít chytrá řešení pro rozvoj a budoucnost českých měst s využitím aplikací připojených v 5G síti. A to takových řešení, aby mohli lidé o svých městech hovořit jako o Smart Cities.

Více informací o akci naleznete na webových stránkách www.5Gthon.cz.

Jak to bude probíhat? Online!

15/02

Se dozvíš svůj tým, pokud svůj máš, můžeš se taky účastnit! Zveřejníme garanty témat a taky mentory, se kterými se můžeš bavit a posouvat tak projekt dál.
To znamená, budeš vědět za kým jít pro radu a jaký projekt vybrat, dáváme vám více času na rozmyšlenou, aby jste do toho pak rovnou vlítli!

17/02

Do čtvrteční půlnoci si v týmu potvrdíte téma, budeš mít čas si to rozvrhnout.
Více času = větší příprava. Ve čtvrtek se taky dozvíte kritéria, která určí vítěze ideathonu.

18-20/02

Úderem půlnoci začínáme hackovat nápady - máš na to do nedělní půlnoci, pak pískáme konec. Během pátku soboty i neděle můžeš využít případně i mentory, kteří vám můžou pomoct myšlenku validovat, posunout.


21/02

Se dozvíš, jestli postupuješ a jestli se máš připravovat na finále.
Do nedělní půlnoci nám pošleš svou prezentaci, kterou následně v pondělí zhodnotí odborná porota a případně tě nominuje do úterního finále.

22/02

Grande Finale!
Zjistíš, jestli tvůj tým vyhrává jednu ze dvou kategorií / absolutního vítěze / vítěze publika.
Jdeš se ukázat před porotu. Máš vše vyladěné a budeš soutěžit o cash i skvělé ceny, které podpoří váš rozvoj projektu!

Cílem ideathonu je nalézt myšlenku, přetavit ji v projekt, dát ji potenciál a možnost zlepšit města, ve kterých žijeme! Zapoj se i ty!

Témata, které můžete řešit a posouvat:
Smart veřejná správa
Smart environmentální ochrana
Smart bezpečnost
Smart doprava
Smart energetika
Smart logistika
Smart zdravotnictví
Smart vzdělávání
Smart domácnosti
Smart sport
Smart kultura a média

Ceny pro vítěze od našich partnerů
30 000 CZK pro rozvoj projektu od společnosti Deloitte
Účast na bootcampu, kde zjistíte potenciál projektu od Seed Starteru České spořitelny
Mediální prostor - 1 článek / 1 rozhovor či prostor na soc sítích od startupového hráče czechstartups.org
Věcné ceny
Mentoring a coaching
A mnoho dalších!

Hlavní cíle této akce jsou:
1) Představit široké veřejnosti příklady dobré praxe, ale i limity, implementace řešení 5G technologií na území ČR (v rámci projektu 5G pro 5 měst z oblasti Smart Cities)
2) V rámci ideathonu představit další možné aplikace 5G technologií, které města, firmy, ale i akademická sféra mohou využívat do budoucna
3) V rámci odborných přednášek uvést veřejnost do širšího kontextu 5G technologií, tak, aby jim všichni rozuměli a zároveň přemýšleli nad jejich implementací
4) Představit příklady dobré praxe, ale i limity implementace 5G technologií z domova i ze zahraničí a sdílet si tak zkušenosti a možnosti další spolupráce
5) Vytvořit inovativní, hybnou 5G sílu v České republice a motivovat tak k multiplikaci řešení, sdílení zkušeností, obchodních příležitostí státní správu, samosprávu, podnikatelskou i akademickou sféru

Závěrečný program akce je určen pro všechny, kterým záleží na rozvoji českých měst a obcí, jak už zástupcům municipalit, státní a veřejné správy, tak i odborníkům z oblasti Smart Cities a 5G. Na akci jsou rovněž vítáni zástupci inovativních firem, kteří se chtějí podílet na využití potenciálu 5G sítí. Hosté získají ucelený pohled na situaci zavádění 5G sítí v České republice. Dozví se zkušenosti pětice českých měst s inovacemi využívající 5G sítě, pro zlepšení života a bezpečnosti jejich občanů. Seznámí se s nejmodernějšími digitálními aplikacemi a službami, včetně propojení lidí a zařízení navzájem.