Burzy práce pomáhají firmám i nezaměstnaným

pondělí, 24. dubna 2017

1000x1000-1493025224-entrepreneur-1765832-640

Uchazeči o práci ale i studenti posledních ročníků středních škol zcela zaplnili prostory Jihočeského hospodářské komory v Českých Budějovicích. Přilákala je v pořadí již třetí Burza práce.

Burza práce dává příležitost uchazečům o práci během jediného dopoledne absolvovat hned několik pracovních pohovorů a firmám oslovit za krátký čas široké spektrum potenciálních zaměstnanců.


Dana Feferlová z Jihočeské společnosti pro rozvoj lidských zdrojů, která Burzy realizuje ve spolupráci s dalšími partnery, uvedla, že Burzy práce se uskutečnily již v Písku, Českých Budějovicích, Strakonicích, Táboře a Jindřichově Hradci a celkem se zde prezentovalo 55 zaměstnavatelů. Velký zájem o tyto akce měli uchazeči o zaměstnání registrovaní na úřadech práce, žáci ze středních škol, ale přišli se podívat i zájemci z řad veřejnosti. „Burzy dosud navštívilo téměř 1200 zájemců o zaměstnání či praxi. Předpokládáme, že tomu nebude jinak i v Prachaticích a Českém Krumlově, kde budou burzy probíhat 26. 4. 2017," uvedla Dana Feferlová.


Kolečko pohovorů u firemních stolků absolvovala v Českých Budějovicích i vysokoškolačka Věra Petrášková z Netolic. „Jsem vystudovaná středoškolská učitelka, ale s mojí aprobací etika a náboženství jsem bohužel ve školství nikde nesehnala práci na plný úvazek, takže jsem chtěla zkusit i tuto možnost," řekla Věra Petrášková, která se o akci dozvěděla z Prachatického deníku. „Pak jsem ještě chvíli hledala na internetu a našla termín v Českých Budějovicích, poptávala jsem u firem pozice v administrativě," podotkla nezaměstnaná vysokoškolačka.


Již podruhé se akce účastnili zástupci firmy Phillips Medisize CZ, s.r.o. „Oproti minulému ročníku vnímáme, že je tu více firem a také více uchazečů hlavně z řad studentů. Loni jsme sháněli lidi do administrativy a díky kontaktu získanému na akci jsme i jednu uchazečku zaměstnali na částečný úvazek, další lidi jsme pak zvali do výběrových řízení, takže Burzu práce hodnotíme pozitivně i proto jsme se znovu zapojili," uvedla HR manažerka Phillips Medisize Lenka Podroužková.


Trhosvinenská společnost A. Schmied, s.r.o., která se specializuje na výrobu brýlových obrub a dílů pro brýle, poptávala na burze dělnice do výroby i nástrojaře. Technické pozice poptávce dominovaly u všech firem. „Pokud by se nám podařilo sehnat jednoho nástrojaře, byl bych nadmíru spokojen," podotkl Josef Veselka, vedoucí technického úseku firmy. „Firma roste a potřebujeme další zaměstnance, poptáváme také dělnice do výroby," doplnila personální manažerka společnosti Žaneta Stiskalová.


Mezi studenty, kteří si přišli vyzkoušet, jak vypadá pracovní pohovor, byl i Robert Boček z třetího ročníku oboru elektrotechnika na Střední průmyslové škole strojní a elektrotechnické v Českých Budějovicích. „Zaujalo mě programování robotických ramen u společnosti Technicoat s.r.o. V programování vidím jednoznačně budoucnost," podotkl student, který plánuje pokračovat ve studiu na vysoké škole.


Tradičním účastníkem akce jsou zástupci strojírenského a slévárenského holdingu MOTOR JIKOV Group a.s. „Ze zkušenosti z minulých akcí víme, že nemůžeme čekat, že bychom obsadili pozice konstruktérů a dalších specializovaných míst. Díky akci ale získáme hodně kontaktů, které pak uplatníme," sdělila personalistka společnosti Marie Petráňová.


Burzy práce jsou realizovány v rámci projektu Cesta k práci, který je spolufinancován Evropskou unií. Partnerem projektu je Vyšší odborná škola, Střední škola, Centrum odborné přípravy, Sezimovo Ústí a Úřad práce. Na organizaci Burz práce se podílí také Jihočeská hospodářská komora.

 

Zdroj: www.jhk.cz