Česká republika a Německo prohloubí spolupráci v oblasti Průmyslu 4.0

úterý, 30. srpna 2016

1000x1000-1472544313-04436l

Užší spolupráce ve vědě, rozvoj aplikovaného výzkumu, větší podpora inovací nebo kooperace v rámci iniciativy Průmysl 4.0 byly mezi hlavními tématy setkání českých a německých výzkumných pracovníků, které proběhlo ve čtvrtek 25. srpna 2016 v prostorách ČVUT v Praze v rámci mezistátní návštěvy německé kancléřky Angely Merkelové. Za českou vládu se akce zúčastnil premiér Bohuslav Sobotka, vicepremiér vlády pro vědu.

Zástupci Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT a Německého výzkumného centra pro umělou inteligenci (DFKI) podepsali za přítomnosti obou předsedů vlády dohodu o spolupráci v této oblasti. Na půdě ČVUT by mělo vzniknout otevřené laboratorní testovací pracoviště pro malé a střední podniky.

Problematice Průmyslu 4.0 se dlouhodobě věnuje Agentura CzechInvest, která se podílela také na vzniku Národní iniciativy Průmyslu 4.0. Cílem iniciativy je poskytnout klíčové informace související s tématem čtvrté průmyslové revoluce, ukázat možné směry vývoje, které by mohly podpořit ekonomiku a průmyslovou základnu České republiky.

 

Zdroj: www.czechinvest.org