Experti z jihu Čech se sejdou a zdarma vyřeší problém. Navrhněte jaký ...

pondělí, 24. května 2021

Skupina odborníků a nadšenců z jižních Čech se v říjnu sejde a přes víkend navrhne řešení problému, který trápí lidi v Budějovicích. Všichni účastníci budou pracovat bez nároku na honorář.

Trápí Vás něco v Český Budějovicích? Přeplněné popelnice, chodníky s psími exkrementy, nedostatek parkovacích míst? Ocenili byste polední menu ze všech budějckých restaurací na jednom místě nebo kompletní přehled všech sportovišť s možností online rezervace? Chcete vytvořit komunitu zahrádkářů a společně pěstovat, radit si, sdílet svoje úspěchy? Takové nápady můžete už nyní navrhovat na webu jihoceskyhackathon.cz. Jihočeský hackathon, který se uspořádá o víkendu 15. až 17. října 2021, si dává za cíl sbírat od veřejnosti tipy na zlepšení života v Českých Budějovicích, a ten pomocí moderních technologií vyřešit. Výsledkem může být prakticky cokoliv: mobilní aplikace, webová stránka, veřejně přístupná databáze dat, nebo cokoliv jiného, co významně pomůže daný problém vyřešit.

Hackathon je akce, kde se často sejdou desítky programátorů nebo jiných odborníků, kteří například během víkendu (včetně obou nocí) řeší nějaký problém, úkol, nebo zkoumají nové možnosti, jež by mohla vyřešit automatizace za lidi. „Nyní organizujeme malý výzkum pro širokou veřejnost v Českých Budějovicích, kde nám může kdokoliv poslat nápad nebo tip na problém, který ho každodenně trápí. Tyto problémy a nápady pak předložíme účastníkům hackathonu a vybereme ty, které bychom mohli za víkend alespoň částečně vyřešit,“ upřesňuje za organizátory Tomáš Kocifaj ze společnosti Brilo Team.

Kromě navrhování problémů se může kdokoliv zapojit i do samotného hackathonu. V říjnu budou vítáni všichni, kteří mají chuť zadarmo pomoci lidem a regionu. „Účelem akce je, aby se při realizaci setkala skupina lidí s tou správnou 'chemií' týmu táhnoucího za jeden provaz. Nejde jen o programátory, důležití jsou také ti, co mají nápady, umí lidi organizovat, vést nebo třeba jen zvedat náladu a připravovat kafe. Chceme ukázat, že i tady jsou talentovaní lidé ochotní pracovat zdarma pro region, či město, v němž žijí,“ dodává hlavní organizátorka akce Kristýna Mokráčková z coworkingového centra Pracovna R51.

Za organizací akce stojí dva hlavní subjekty - Brilo Team a Pracovna R51. „Brilo Team zajišťuje technickou odbornost, kancelářské prostory včetně veškerého zázemí a poskytne část vlastních zaměstnanců. Pracovna R51 pak bere na svá bedra komunikaci s veřejností i městem a organizaci akce samotné. Doufám, že dohromady je to ten správný koktejl k tomu, aby se to všechno povedlo,“ dodává Tomáš Kocifaj.

Zdroj: www.jvtp.cz