Hledají se české startupy s globálním potenciálem

úterý, 11. ledna 2022

V soutěži Creative Business Cup můžete získat podporu pro zahraniční expanzi.

Od 17. ledna 2022 se mohou přihlašovat zájemci z řad českých startupů s inovativním a kreativním projektem, kteří jsou připraveni ho představit třeba i před zahraničním publikem.

Soutěž Creative Business Cup v České republice organizuje agentura CzechInvest. Celosvětově ji od roku 2012 pořádá nezisková organizace Creative Business Network, která se zabývá podporou startupů z oblasti kreativních průmyslů.

Účast v soutěži přináší podnikatelům mnoho nových příležitostí. Mohou se propojit se startupy a investory z celého světa a získat nové přístupy ke kapitálu. Získají také cennou zpětnou vazbu od investorů a expertů z oboru a vyzkouší si sebeprezentaci na globální úrovni. Soutěž je určena například pro startupy z kreativních odvětví, jako je design, elektronika, software, počítačové hry, 3D tiskárny, móda, architektura, reklama, film, fotografie, gastronomie, volnočasové aktivity, hračky, hudba nebo audiovize.

Do konce ledna 2022 bude v rámci soutěže vybráno deset nejlepších projektů. Finalisté se představí 10. března 2022 na českém finále v Ostravě. Vítěz národního kola se pak zúčastní globálního finále v Kodani, kde se utká se startupy z více jak sedmdesáti zemí světa. Porota vyhodnotí nejen kreativní řešení produktu či služby, ale také potenciál obstát v mezinárodní konkurenci a stát se globálně úspěšnou firmou.

V předchozím ročníku Creative Business Cup 2021, který proběhl na jaře roku 2021 ve Zlíně, částečně v online režimu, zvítězil startup Readmio. Jeho mobilní aplikace doprovází čtení pohádky zvukovým podkresem, hraným automaticky na základě rozpoznání předčítaných slov. Druhé a třetí místo si odnesly projekty na výrobu ekologických tenisek z kávové sedliny Kave Footwear a hodinky Leitners Watch propojující tradiční hodinářské řemeslo s moderními technologiemi.

Přihlášky a informace o Creative Business Cup 2022 naleznete zde.

Zdroj: Agentura CzechInvest