Interaktivní výstava "Accelerating Science"

pondělí, 5. září 2016

1000x1000-1473070741-atomium-289914-640

Unikátní výstava Accelerating Science byla vytvořena Evropskou organizací pro jaderný výzkum CERN v Ženevě a do České republiky ji přiváží Jihočeský kraj. Do července byla výstava k vidění v litevském Vilniusu a nyní se chystá přemístit do Českých Budějovic .

Unikátní expozice Accelerating Science byla vytvořená Evropskou organizací pro jaderný výzkum CERN v Ženevě za podpory Dudley Wright Foundation. „Příprava konání expozice v Českých Budějovicích trvala od roku 2013. Nápad k jejímu pořádání se zrodil na konferenci o přibližování vědy studentům organizované Českou styčnou kanceláří pro výzkum, vývoj a inovace v Bruselu. Díky Jihočeskému kraji, který nese většinu nákladů, Vysoké škole technické a ekonomické v Českých Budějovicích a Regionální rozvojové agentuře jižních Čech se výstava ze zahraničí dostává až do jihočeské metropole," přibližuje René Příhoda, který jako vedoucí Bruselské kanceláře Jihočeského kraje celou akci inicioval.

„Právě České Budějovice budou jediným městem České republiky, které bude ojedinělou interaktivní výstavu hostit. Po dobu čtyř měsíců bude vystavena v pavilonu B4 Výstaviště České Budějovice," sděluje Milan Nebesář, vedoucí odboru Kanceláře hejtmana Jihočeského kraje.

Cílem výstavy je povzbudit zájem mladých lidí o vědu a technické vzdělávání. Proto jsou hlavní cílovou skupinou žáci středních a základních škol od 12 let věku, kteří budou moci expozici navštívit v rámci své výuky. Výstava je ale samozřejmě určena i pro širokou veřejnost.

Výstava bude k vidění na českobudějovickém Výstavišti od 21. 9. 2016 do 10. 1. 2017. 

Více informací naleznete na www.vystavacern.cz a na Facebooku Výstava CERN „Accelerating Science".

Na spolupráci se mimo jiné podílejí: MŠMT, MPO, Nadace ČEZ, Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích, Katedra aplikované fyziky a techniky Pedagogické fakulty při Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích, Výbor pro spolupráci ČR s CERN.

 

Zdroj: www.kraj-jihocesky.cz