Jihočeský Digi Hub rozšiřuje své portfolio aktivních členů

pátek, 1. dubna 2022

V rámci aktivit Jihočeského Digi Hubu se uskutečnilo jednání se Střední odbornou školou strojní a elektrotechnickou ve Velešíně. Tato střední škola je státním vzdělávacím centrem odborného vzdělávání v oblasti elektrotechniky, strojírenství, výpočetní techniky a informatiky s nabídkou různých forem vzdělávání.

SOŠ strojní a elektrotechnická má dlouholetou tradici ve výuce strojírenských a elektrotechnických oborů. Během svého trvání vychovala velké množství odborníků, jejichž uplatnění je jak na pozicích středně technickohospodářských, tak i na pozicích vyšších po vystudování vysoké školy. A to je přesně to, co náš region potřebuje. Dle analýz, které Jihočeský Digi Hub postupně získává a vyhodnocuje, chybí firmám a MSP v Jihočeském kraji profese typu mechatronik, programátor, elektrotechnik, specialista na informační technologie. Tato střední škola připraví žáky a studenty na vysoké úrovni, získají maturitu a následně většina z nich odchází studovat na technické univerzity, které jsou mimo region Jižních čech. Bohužel, pak většinou po skončení studia zůstávají pracovat  pro firmy v místě studia a nevrací se zpátky do našeho regionu.

Jihočeský Digi Hub se snaží postupně vytvářet společně s Jihočeskou univerzitou a VŠTE prostředí a podmínky, ve kterém by studenti mohli pokračovat ve studiu v našem regionu a zajistili jsme jim zajímavé podmínky při studiu, ale i při zapojování do různých národních a mezinárodních projektů, ve kterých získají zkušenosti využitelné při nástupu do nového zaměstnání po ukončení studia.

Za Jihočeský Digi Hub po návštěvě školy můžeme konstatovat, že škola je na opravdu vysoké úrovni a postupně vybavuje své učebny nejmodernějším vybavením tak, aby mohla studentům nabízet ty nejnovější technologické trendy. Jihočeský Digi Hub bude ve spolupráci s vedením školy v rámci svých možností  napomáhat při rozvoji a modernizaci výuky a připravovat společné akce hlavně v tématech a technologií jako jsou AI – umělá inteligence, VR/AR – virtuální a rozšířená realita a IoT – internet věcí.  

Sídlo
U Zimního stadionu 1952/2
370 76 České Budějovice

 

Zdroj: JVTP