Memorandum pomůže kraji ušetřit miliony korun ročně

pondělí, 23. května 2016

1000x1000-1463989514-mem-2

Úspora energií - to je hlavní cíl memoranda o spolupráci, které dne 16. 5. 2016 podepsal hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola s ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem.

Přesný název memoranda zní Zavedení inovativních přístupů při správě svěřeného majetku. Cílem tohoto pilotního projektu, na kterém spolupracuje Jihočeský kraj s ministerstvem průmyslu a obchodu, je zejména snížení energetické náročnosti budov v majetku kraje a zlepšení investiční politiky. Kraj díky tomu ušetří miliony korun ročně.

„Jsme rádi, že právě náš kraj je první, se kterým ministerstvo na tomto inovativním projektu spolupracuje," uvedl Zimola a dodal, že podpisu memoranda předcházely dva roky intenzivních příprav.


Pomůže k šetrnému zacházení s přírodními zdroji

Zavedení energeticky úsporných opatření do praxe podle Zimoly nejen uspoří peníze, ale také pomůže šetrnému zacházení s přírodními zdroji. Kraj na tento projekt získá pro letošní rok finanční podporu od ministerstva průmyslu a obchodu ve výši pět milionů korun.

Mládek upozornil na to, že je potřeba snížit produkci emisí skleníkových plynů, v čemž by měl jít příkladem právě veřejný sektor. „Finanční příspěvek ministerstva je určen na zpracování studie proveditelnosti a projekt budeme nadále podporovat i metodicky," uvedl ministr.

Pro pilotní projekt má kraj připraveno zhruba 50 objektů. Ty budou posouzeny z hlediska spotřeb paliv, energie a vody tak, aby bylo dosaženo maximálních úspor. Pohybovat se mají ve výši několika milionů korun ročně.

 

Zdroj: www.kraj-jihocesky.cz