Od nápadu k realizaci, bezplatné webináře rozšiřují v Jihočeském kraji podporu pro startupy

středa, 27. října 2021

Na webinářích se podílí i Jihočeský vědeckotechnický park.

Pokračujeme v úspěšné regionální spolupráci na programu pro začínající podnikatele nebo pro ty, kteří o podnikání zatím jen uvažují.

Předchozí série webinářů Od nápadu k realizaci potvrdila, že o vzdělávání začínajících podnikatelů a nabídku podpory pro startupy je zájem. I proto partnerské organizace z jižních Čech připravily na podzim další běh zajímavých webinářů a konzultační den pro ty, které podnikání láká. Často totiž začínající podnikatelé neví, na koho se mohou obracet a co si při startu podnikání pohlídat. První webinář série Od nápadu k realizaci odstartuje již 3. listopadu a nabídne pohled na chybování v podnikání a jak se mu vyvarovat. 

Od nápadu k realizaci je projekt Jihočeského vědeckotechnického parku, Jihočeské hospodářské komory a Agentury pro podporu podnikání a investic CzechInvest, který již na jaře prověřil zájem začínajících podnikatelů z regionu o vzdělávání při startu jejich podnikání. Série pěti webinářů se zúčastnilo přes 60 účastníků, kteří potvrdili, že podobné aktivity mají smysl. Podzimní běh Od nápadu k realizaci nabídne celkem čtyři webináře a jeden konzultační den, jehož cílem bude nejen sejít se s odborníky naživo a vyměnit si kontakty a zkušenosti, ale potkat se také s ostatními účastníky navzájem a pobavit se o možnostech případných vazeb a vzájemné spolupráce. Tým organizací, které podporují projekt Od nápadu k realizaci, se rozrostl o Jihočeskou agenturu pro podporu inovací a Regionální rozvojovou agenturu jižních Čech. Díky tomu mají účastníci možnost získat informace i z dalších okruhů, jako jsou sociální inovace či sociální podnikání.

Cyklus webinářů Od nápadu k realizaci probíhá od 3. listopadu do 8. prosince 2021 a nabídne hned několik témat. První webinář rozkryje pohled na to, zda lze správně chybovat v podnikání a zkušení podnikatelé Martin Vítek a Tadeáš Kopic pak poradí s tím, jak přemýšlet nad podnikáním tak, aby začínající podnikatel / startup tvořil produkty, o které budou mít zákazníci zájem. Další webináře přinesou témata jako právo a byznys, online marketing, ale například i to, jak využít informační technologie pro rozvoj vlastního podnikání. „Pozvali jsme profíky, kteří naše účastníky provedou hlavními tématy tvorby byznysu. Stačí si vybrat konkrétní téma. Je ale možné se samozřejmě přihlásit i na celou sérii webinářů včetně konzultačního odpoledne,“ vyzývá Michaela Fouňová z Jihočeské hospodářské komory, která projekt Od nápadu k realizaci koordinuje.  

Informace o webinářích včetně přihlášek jsou k dispozici na Facebookové stránce Od nápadu k realizaci či na webu www.jhk.cz. Máte-li nápad, neváhejte a zkuste si poslechnout inspirativní setkání s profesionály, kteří mají s podnikáním bohaté zkušenosti.