Porovnáváme jihočeské podnikatelské nápady s rakouskými. Pro tři nejlepší máme připraveno 10 000 EUR!

pátek, 8. dubna 2022

Jste začínající firma, které nechybí odvaha, chytré nápady a chuť do práce? Nebo máte svůj vlastní podnikatelský nápad zatím jen v hlavě? Přihlaste jej do přeshraniční soutěže! Na tři nejlepší čeká 10 000 EUR!

Koukni na video

Jihočeský kraj ve spolupráci s Horním Rakouskem, Jihočeským vědeckotechnickým parkem a technologickým inkubátorem tech2b v Linci vyhlašuje soutěž pro začínající firmy, tzv. startupy. Celých deset tisíc eur je určeno pro ty, jejichž zajímavé nápady mohou podle poroty nejvíce zlepšit život v obcích Jihočeského kraje a Horního Rakouska. Do jihočeské části přeshraniční soutěže s názvem
Cross-Border Idea & Start-up Contest je možné přihlásit projekty realizované nebo připravované na jihu Čech do 29. dubna 2022. Slavnostní finále se uskuteční v pondělí 19. září 2022 v hornorakouském Linci. Potvrdil to hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba, podle něhož je podpora inovativních firem jedinou cestou k rozvoji regionu.

„Před pěti lety jsme s mým kamarádem Petrem Marošem zakládali naši firmu v podstatě jako garážový startup. Byli jsme na samém začátku. Věděli jsme, že máme dobrou technologii, za kterou jsme taky dostali v roce 2017 světovou inovační cenu. Z původních pěti battery boxů měsíčně jich dnes děláme čtyři sta. A zdaleka to nestačí uspokojit poptávku. Chci, aby v Jihočeském kraji mohly vyrůstat firmy, jako je ta naše. Protože právě takové firmy mohou podporovat sport, talentované děti, zaměstnávat lidi,“ popsal hejtman Kuba, který se proto domluvil s hornorakouským zemským hejtmanem Thomasem Stelzerem na společné přeshraniční soutěži. „Pro tři nejlepší projekty máme připravených deset tisíc eur. A budeme připraveni jim pomáhat v jejich rozvoji a také v propojení, aby spolu mohli spolupracovat přes hranice,“ dodal Kuba a vyzval všechny Jihočechy, aby neváhali a svůj chytrý podnikatelský nápad do soutěže přihlásili. 

„Horní Rakousko je přední průmyslovou a obchodní lokalitou. Jsme země s inovativními nápady a kreativními mozky, kteří se nebojí věřit ve svůj vlastní nápad a úspěšně jej uvést do praxe. Společně s našimi jihočeskými sousedy chceme naše přeshraniční regiony připravit na budoucnost a vytvořit prostor pro nové příležitosti,“ uvedl hornorakouský hejtman Stelzer, který chce do popředí dostat nejlepší podnikatelské nápady a nabídnout tak odvážným zakladatelům firem prostor pro navázání kontaktů se zástupci měst a obcí. „Nespočet odvážných mladých firem již dokázalo, že se vyplatí věřit sobě a svému nápadu,“ doplnil Stelzer.

Ceny budou rozdány ve třech oblastech:
► Kategorie START-UP – hlavní cenu 10.000 eur věnuje Horní Rakousko
► Kategorie NÁPAD – hlavní cenu 10.000 eur věnuje Jihočeský kraj
► Nejlepší přeshraniční řešení z obou výše uvedených kategorií – cenu 10.000 eur věnuje Raiffeisenlandesbank OÖ.

Veškeré podrobnosti o soutěži, včetně přihlašovacího formuláře, nalezete na stránkách JVTP www.jvtp.cz/preshranicni-start-up-soutez.