Prachatice jsou investičně nejatraktivnějším regionem jižních Čech

pondělí, 24. dubna 2017

1000x1000-1493024274-04684m

V kategorii celorepublikového výzkumu Město pro byznys vyhodnotila agentura CzechInvest Prachatice jako investičně nejatraktivnějším regionem jižních Čech.

V krajském kole 9. ročníku výzkumu Město pro byznys pro Jihočeský kraj uspělo město Jindřichův Hradec. Letos poprvé pořadatelé spolu s agenturou CzechInvest vyhlásili také novou kategorii Investičně atraktivní region. Soutěžící obce, města i svazky obcí jsou v ní hodnoceny na základě přístupu místních samospráv vůči podnikům a připravenosti podnikatelského prostředí dané lokality pro nové soukromé investice. Vítězem této kategorie se staly Prachatice.

„Mohou se pochlubit aktuální strategií města, která zahrnuje i opatření na podporu podnikání a rozvoj podnikatelského prostředí. Zaměstnanost podporuje město i tím, že nabízí možnost přidělení městských bytů zaměstnancům prachatických podniků. Prachatice mohou být vzorem pro další města,“ okomentovala volbu ředitelka jihočeské kanceláře agentury CzechInvest Radka Rajnochová, která ocenění předala starostovi města Prachatice Martinu Malému.

Více informací na www.mestoprobyznys.cz.

 

Zdroj: www.czechinvest.org