Příležitost pro absolventy škol

úterý, 20. června 2017

Končíte právě školu nebo už patříte mezi absolventy? Pak máte možnost absolvovat vzdělávání praxí neboli stáž v rámci projektu Vzdělávání praxí.

Absolventi jsou skupinou, která má mnoho teoretických znalostí, ale často jim chybí potřebná praxe. Proto i jim chceme pomoci proniknout do reálného pracovního prostředí a praktické zkušenosti nasbírat. Certifikát o úspěšném absolvování vzdělávání praxí pro ně představuje velkou výhodu při hledání prvního pracovního uplatnění. Výhodou také je, že více než polovině účastníků vzdělávání praxí je v dané firmě nabídnuto zaměstnání, případně jiná forma spolupráce.

Vzdělávání praxí
Vzdělávání praxí probíhá v reálném pracovním prostředí u tzv. poskytovatelů, což jsou organizace z komerční, veřejné i neziskové sféry. V současné době si můžete vybírat z více než stovky nabídek na praxi po celé ČR včetně Libereckého kraje, další postupně přibývají. Vzhledem k tomu, že proplácíme ubytování a cestovné, můžete absolvovat vzdělávání praxí i v jiném městě, než ve kterém žijete. Ve firmách pod vedením zkušeného mentora rozvinete své dovednosti v oboru, který jste studovali. V některých případech si tak v reálném prostředí „osaháte" to, čemu jste se naučili ve škole.

Máte vysněnou firmu, ve které byste rádi získali zkušenosti a případně práci?
Pokud máte svoji vysněnou firmu, která aktuálně stáž nenabízí, kontaktujte nás a my se pokusíme pro vás vzdělávání praxí ve firmě vyjednat.

Začít je možné již dnes. Stačí se zaregistrovat na www.vzdelavanipraxi.cz, prohlédnout si aktuální nabídky vzdělávání praxí a přihlásit se. Na stránkách najdete i veškeré kontakty na naše regionální pracovníky, kteří vám rádi s čímkoliv poradí a s nimiž se také můžete domluvit na konkrétní spolupráci.

Projekt realizujeme ve Fondu dalšího vzdělávání, příspěvkové organizaci Ministerstva práce a sociálních věcí ČR.

Mgr. Jana Kourková
Regionální projektový manažer – Vysočina a Jihočeský kraj
Tolstého 1914/15, 586 01 Jihlava
+420 778 728 831
jana.kourkova@fdv.cz
www.vzdelavanipraxi.cz

 

Zdroj: www.jhk.cz