Sdružení TEXTIL pracuje na popularizaci textilního a oděvního průmyslu

pátek, 27. ledna 2017

1000x1000-1485508774-yarn-1468907-640

Vznik Sdružení Textil iniciovaly firmy působící v textilním a oděvním průmyslu na jaře roku 2016 textilní firmy. Hlavním cílem bylo navrátit veřejnosti povědomí o perspektivě tohoto odvětví a obnovit tradici učňovského školství v souvislosti s nedostatkem kvalifikovaných pracovníků v těchto oborech.

„Ve spolupráci se strakonickým učilištěm se po řadě uskutečněných jednáních podařilo otevřít nový tříletý učební obor v Jihočeském kraji Výrobce textilií, do kterého budou moci noví žáci nastoupit od školního roku 2017/2018. Praxi budou žáci vykonávat u píseckých a strakonických textilních firem," sdělila Katka Rybaříková, manažerka Sdružení Textil a doplnila, že aktuálním úkolem Sdružení pro tento rok je vzbudit v dětech zájem o textil, oděvnictví a především o nový učební obor.

Sdružení Textil má již za sebou řadu úspěšných akcí, které uspořádalo ve spolupráci s konkrétními firmami VOŠ, SPŠ a SOŠ řemesel a služeb Strakonice.

  • Písecké textilní firmy připravily expozici na akci Dobrodružství s technikou, která se konala již druhým rokem 16.6.2016 na Výstavišti v Českých Budějovicích a kde si malí návštěvníci mohli vyzkoušet šití na šicím stroji nebo šití polštářků. Více informací a fotky si můžete prohlédnou ZDE.
  • Na podzim 2016 se Sdružení účastnilo všech sedmi Burz škol pořádaných Jihočeskou hospodářskou komorou.
  • V Písku a Strakonicích bylo uspořádáno několik exkursí do textilních firem pro žáky 9. tříd základních škol.

„V současné době sdružujeme 33 textilních firem a 2 školy v Jihočeském kraji. Jejich seznam naleznete na internetových stránkách Jihočeské hospodářské komory.

Předsedou Sdružení TEXTIL je len pan Josef Handrejch majitel firmy Kvalitex z Písku.

 

Zdroj: www.jhk.cz