Šestice lokalit se v červnu utká o titul Investičně atraktivní region

pondělí, 24. dubna 2017

1000x1000-1493024654-04704m

Do finále CzechInvest nominoval města Kunovice, Třebíč, Třinec, Plzeň, Prachatice a sdružení obcí Dolní Břežany, Zlatníky-Hodkovice a Vestec.

Ve čtvrtek 20. dubna 2017 byly v Praze v Žižkovské věži slavnostně vyhlášeny výsledky celorepublikového výzkumu Město pro byznys. Na prvních příčkách se umístila města z Vysočiny – Pelhřimov, Humpolec a Jihlava.

Prvním rokem je do tohoto výzkumu začleněna také nová kategorie Investičně atraktivní region vyhlašovaná agenturou CzechInvest. Regionální kola této kategorie už své vítěze mají. Na Žižkovské věži CzechInvest oznámil nominaci šesti měst, které postupují do celostátního kola. O titul Investičně atraktivní region se v červnu utkají města Kunovice, Třebíč, Třinec, Plzeň, Prachatice a sdružení obcí Dolní Břežany, Zlatníky-Hodkovice a Vestec.

O přístupu místních samospráv vůči podnikům a připravenosti podnikatelského prostředí českých regionů pro nové soukromé investice, které kategorie Investičně atraktivní region hodnotí, promluvil na Žižkovské věži ředitel jihomoravské kanceláře CzechInvestu Petrik Reichl.

 

Zdroj: www.czechinvest.org