Soutěž Město pro byznys

úterý, 3. ledna 2017

1000x1000-1483445367-new-york-472392-640

Město pro byznys startuje již po deváté. Přináší novinky i tradiční pohled na spolupráci radnic s podnikateli

Společnost Communa přináši již podeváte soutěž Město pro byznys. Města a obce s rozšířenou působností celé republiky budou i pro tento rok pod drobnohledem tradičního srovnávacího výzkumu. Ten má za cíl zhodnocení podnikatelského prostředí a podnikatelských příležitostí v České republice. To vše v kontextu spolupráce vedení měst a obcí s podnikateli a firmami působících v jejich okolí. Letošní ročník kromě tradiční analýzy chystá i několik novinek.

Stejně jako v loňském roce, se budou krajská setkání a vyhlášení regionálních vítězů konat na jaře příštího roku. Konkrétně v únoru a březnu. Opět ve spolupráci se Svazem měst a obcí České republiky. Ale pozor! Stále se posouváme dál, a proto jsme si pro vás i letos připravili některé inovace. Tou nejzásadnější je samostatná kategorie nového odborného partnera projektu, CzechInvestu. Ve spolupráci s tímto partnerem je vyhlášena nová kategorie Investičně atraktivní region. V kategorii bude hodnocen přístup místních samospráv vůči podnikům a připravenost podnikatelského prostředí dané lokality pro nové soukromé investice. Více informací k této kategorii naleznete na stránkách agentury CzechInvest

Právě díky této spolupráci poskytne výzkum nový pohled na podnikatelské prostředí jako celek. Přestože bude tato kategorie mimo klasické hodnocení Města pro byznys, bude zásadní pro srovnání potenciálu tuzemských, ale také zahraničních investic a spolupráce veřejné správy a samotných podnikatelů a firem. 

Více informací nelzenete na webových stránkách soutěže Město pro byznys.  

 

Zdroj: www.mestoprobyznys.cz