TA ČR ocení nejlepší projekty na galavečeru, který propojí výzkum, umění a technologie

úterý, 18. října 2016

1000x1000-1476778777-champagne-498495-640

Letošní Den Technologické agentury ČR se uskuteční již 20. října 2016.

Začne dopolední obsahově velmi zajímavou konferencí s názvem Smart Life v Národní technické knihovně. Představí nové digitální trendy a technologie, které ovlivňují nebo v blízké budoucnosti budou ovlivňovat naše životy. Na konferenci vystoupí mezinárodní odborníci z široké škály oblastí spadajících pod Smart Life. Toto téma zvolila TA ČR jako hlavní pro diskuse s odborníky pro letošní rok. Vyvrcholením dne bude slavnostní kulturní večer, na kterém jsou udíleny ceny nejlepším podpořeným projektům.


Jaký program je připraven?
Jelikož se jedná o kulturní večer s předáváním cen, jeho nedílnou složkou jsou umělecká vystoupení. Pro zajištění bezvadného kulturního zážitku spolupracuje TA ČR s řadou umělců a organizací. Praktickou ukázkou propojení umění a technologií je spolupráce se SIGNAL festivalem a společností The Macula. Její videoprojekce se prolne s několika hudebními vystoupeními v audio-vizuální celek. Pozvání k hudebnímu programu přijali sopranistka Olga Jelínková, klavíristé Martin Levický a Matyáš Novák, hráčka na bicí nástroje Markéta Mazourová (marimba) a violoncellisté z Prague Cello Quartet.

Čemu věří TA ČR?
Kreativita je jen jedna – nekonečné jsou její projevy. Na galavečeru bude poukázáno na to, že nadané osobnosti ze světa výzkumu a ze světa umění mohou v naprosté harmonii existovat vedle sebe. “Chceme projevit úctu k velikosti lidského ducha, nehledě na to, zda v rukou třímá patent či kompozici. Jsem přesvědčen o tom, že k oběma listům vede cesta ze společného místa, ve kterém se snoubí znalost, talent, um a kreativita”, říká Marcel Kraus z TA ČR, spoluorganizátor programu večera.


Jací budou hosté?
Den TA ČR je hojně navštěvován zástupkyněmi a zástupci z řad ústavních činitelů, resortů, podniků, zastupitelských úřadů a samozřejmě i akademické sféry, a to jak z České republiky, tak i ze zahraničí. „Je to pro nás bezesporu nejvýznamnější událost roku a v jistém smyslu symbolické završení našeho celoročního snažení v oblasti podpory aplikovaného výzkumu a vývoje v České republice,“ dodal Petr Očko.

 

Zdroj: www.tacr.cz