TCP podepsalo memorandum o vzájemné spolupráci v oblasti Smart City

čtvrtek, 29. září 2016

1000x1000-1475134973-pisek-1200x675

Tesla Blatná podepsala s městem Písek a Technologickým centrem memorandum o vzájemné spolupráci v aktivitách v oblasti Smart City.

„Tato součinnost bude pro město, partnery i širokou veřejnost velmi prospěšná. Bezplatná zápůjčka senzorické techniky pomůže otestovat technologie, které v budoucnu mohou ve městě zlepšit parkování nebo životního prostředí,“ uvádí místostarosta Josef Knot. (TOP09)

„Město samotné musí velice pečlivě vybírat, jaké technologie ke zlepšení životní úrovně obyvatel využije. My jsme pouze partnerem, který vytváří vhodné prostředí pro spolupráci nejen na akademické úrovni. Dnešní podpis memoranda je toho zářným příkladem,“ říká Jaromír Grégr, jednatel Technologického centra Písek.

„Chceme testovat dva produkty, první jsou senzory pro monitorování pohybu osob a vozidel. Rád bych zdůraznil, že neslouží ke sledování lidí, nejsou schopny zachytit čas ani tvář a pouze shromažďují počty. Dokáží zjistit, kolik lidí přechází přes křižovatky, jak jsou vytížené jednotlivé přechody a mnoho dalšího. Tuto technologii bychom chtěli použít také na řízení způsobu parkování ve městě, pomocí níž získáme informaci o obsazenosti jednotlivých parkovacích míst. Myslím si, že hodně usnadní život lidem, zrychlí dopravu a samozřejmě mají tyto systémy také svůj význam pro jednotky záchranného integrovaného systému,“ vysvětluje Pavol Ozaňák, ředitel marketingu Tesly Blatná, a.s.

„Další senzory, které bude Tesla v Písku testovat, jsou environmentální. Dokáží detekovat například množství prachu, vlhkost vzduchu, teplotu prostředí, nebo množství CO2,“ dodává místostarosta.

 

Zdroj: www.tcpisek.cz