Technologická inkubace - třetí výzva

úterý, 5. prosince 2023

Technologická inkubace - třetí výzva

Ještě do 18. prosince 2023 potrvá příjem žádostí v pořadí už třetí výzvy projektu Technologická inkubace. Předpokládaná výše alokace je stanovena na 124 milionů korun. Čtyři stávající technologické oblasti budou doplněny o další, a tak na podporu mohou dosáhnout i inovační projekty z oblastí biotechnologií, pokročilých materiálů, zdravotnictví nebo bezpečnostních řešení.

V předchozích dvou výzvách mohly o podporu žádat projekty zaměřující se na umělou inteligenci, kreativní průmysly, udržitelnost a energetiku nebo mobilitu. Třetí výzva se nově rozšiřuje o následující oblasti:

  • Advanced Tech & Materials Hub bude inkubovat startupy z odvětví pokročilých materiálů, výrobních technologií, mikro a nanoelektrotechniky a fotoniky, kvantových technologií a technologií vycházejících z výzkumu jaderné a částicové fyziky.

  • Tech4Life Hub pokrývá startupy zabývající se tématem zachování a ochrany života nebo zvýšení jeho komfortu. Do působnosti hubu spadá také oblast zdravotnictví, biotechnologie nebo bezpečnostní řešení.

Technologická inkubace představuje největší projekt na podporu startupů v Česku a je realizována za finanční podpory z prostředků státního rozpočtu prostřednictvím Ministerstva průmyslu a obchodu v programu The Country for the Future. Má ambici nejen poskytnout podnikatelům potřebné finanční zdroje, ale také rozvíjet celý ekosystém startupů vzájemným propojením s regionální inovační infrastrukturou, zavedenými firmami a akademickými institucemi ve všech podporovaných odvětvích.

Technologická inkubace představila také nový web na adrese www.technologickainkubace.org.

Zdroj: Czechinvest