Tréninkový program pro začínající start-upy nabízí 13 milionů korun

středa, 29. března 2017

1000x1000-1490781168-entrepreneur-593358-640

Své podnikatelské aktivity mohou české start-upy nastartovat díky novému tréninkovému programu CzechStarter agentury CzechInvest. Dostane se jim rad od zkušených mentorů nejen z oblasti managementu, marketingu a řízení společnosti, ale získají také praktické zkušenosti s obchodním využitím svého produktu či služby.

Sedmiměsíční trénink budou moci ti úspěšnější z nich završit dvoutýdenním pobytem v Silicon Valley. Zde na ně čekají kancelářské prostory, další mentoring a workshopy či setkávání s potenciálními partnery na networkingových akcích. Program jim významnou částí pokryje i náklady na cestu a překlady propagačních materiálů.


„Program CzechStarter navazuje na úspěšný program CzechEkoSystem, který pomohl více než stovce českých firem s nastartováním jejich byznysu. Vybrané start-upy získají know-how od zkušených podnikatelů, aby mohly lépe směřovat své podnikatelské aktivity a následně komercializovat své produkty. Ti nejlepší z nich načerpají cenné zkušenosti ve světovém centru inovací, v Silicon Valley," říká Karel Kučera, generální ředitel agentury CzechInvest.
V programu CzechStarter je pro podpořené společnosti připraveno 13,1 milionu korun. Každá z nich může dosáhnout na podporu v hodnotě překračující 500 tisíc korun. V Basic fázi bude program krýt vybrané náklady společností z 85 procent. Související náklady jejich pobytu v Silicon Valley pokryje z 75 až 100 procent. Celkem může CzechStarter podpořit až 25 start-upů.


V Basic fázi pomohou mentoři vybraným českým start-upům překonat počáteční potíže při rozjezdu jejich podnikání a vylepšit fungování jejich společnosti. Během sedmiměsíčního programu získají pomoc od těch nejlepších v oboru v podobě praktických zkušeností s komercializací produktu či služby. Start-upy za tímto účelem mohou využít až 150 hodin mentoringu podle svých individuálních potřeb.


Splní-li start-upy podmínky, budou moci vycestovat na dvoutýdenní akcelerační camp do kolébky start-upů – Silicon Valley. Tady je čekají další zvýhodněné služby, například kancelářské prostory, mentoring, specializovaná školení, vstupy na networkingové akce, překlady propagačních materiálů, setkání s partnery či letenky.


„Vytváření partnerských kanálů jsme ze začátku brali na lehkou váhu. Mentor nám pomohl nastavit efektivní obchodní model a nyní již máme partnery v některých zemích v Evropě a vyjednáváme s novými partnery z New Yorku a z Kalifornie," říká Milan Šimek, CEO společnosti Sewio, který v průběhu let 2014 a 2015 absolvoval program CzechEkoSystem.
Podrobnosti, podmínky a pravidla nového programu CzechStarter přiblíží CzechInvest na sérii akcí Start-up SHOW, které ve vybraných regionech České republiky pořádá od března do dubna. Zazní zde i příběhy firem, které podobné podpory již využily.


Start-up SHOW – harmonogram:
23. březen 2017 - Hradec Králové
28. březen 2017 - Ostrava
29. březen 2017 - Brno
29. březen 2017 - Plzeň
30. březen 2017 - Praha
6. duben 2017 - Havlíčkův Brod

Kompletní informace o projektu CzechStarter i podmínky účasti v něm naleznete na jeho internetových stránkách.

 

Zdroj: www.jhk.cz