Tři start-upy mají možnost letět do San Francisca

úterý, 19. ledna 2016

Třetí kolo Czech ICT Incubator hledá zájemce o hvězdnou kariéru v Silicon Valley

Czech ICT Incubator otevírá třetí kolo programu na podporu zajímavých start-upových projektů. Přihlásit je možné jakýkoliv projekt z oblasti software, hardware, e-commerce nebo mobilních aplikací, a to až do 14. února 2016.

Vybraný start-up získá odměnu v hodnotě 6 500 dolarů bez nároků organizátorů na jakýkoliv budoucí podíl, v rámci které bude vítězi poskytnut tříměsíční pobyt v prestižním kalifornském inkubátoru Runway nebo v jiném relevantním inkubátoru kdekoliv v Sillicon Valey a odborný mentoring zajištěný vybranými partnerskými organizacemi v místě konání. Agentura CzechInvest navíc pomůže s orientací v Silicon Valley, kde má svého zahraničního zástupce, a doporučí zajímavé networkingové akce.

Podmínky pro zájemce nejsou náročné:

  • Je potřeba, aby alespoň jeden ze zakladatelů projektu měl české občanství, anebo měl start-up prokazatelnou českou entitu.
  • Start-up se musí pochlubit kvalitními projekty a dobře fungujícím týmem a rovněž velmi dobrou znalostí angličtiny toho, kdo bude celý tým v USA reprezentovat. 

V minulosti v rámci programu do států vycestovali zástupci a zástupkyně úspěšných start-upů EasyCore, Manta Tools, Travelove, či Bileto. „Základní podmínkou opravdového a úspěšného start-upu je potenciál rychle růst. Jen projekt, který může růst z měsíce na měsíc závratnou rychlostí, je opravdu start-up. Aby to dokázal tak rychle, musí být dokonale škálovatelný. Nesmíte být zaskočení, když za krátkou dobu budete muset uspokojovat desetitisíce zákazníků,“ radí Kateřina Mikulková, spoluzakladatelka start-upu Travelove, který vyhrál loňské kolo soutěž Czech ICT Incubator.

Přihlášené projekty bude hodnotit

  • odborná porota, ve které zasednou zástupci partnerů projektu ze společností Rockaway, SRTV, ČEZ, MSD IT Global Innovation Centre a J&T Ventures.
  • Hodnocení probíhá dvoukolově, přičemž finální výběr bude oznámen do poloviny března.
  • Zástupci vítězných projektů odletí do Kalifornie na konci měsíce března.

Přesné podmínky a přihlášku naleznete na stránkách Czech ICT.

 

Zdroj: CzechInvest