Týden vědy a technika AV ČR je v plném proudu

středa, 2. listopadu 2016

1000x1000-1478073597-bcjpg-1772000883

V úterý 1. listopadu odstartoval 16. ročník největšího vědeckého festivalu v České republice – Týden vědy a techniky Akademie věd ČR. Již tradičně se do něj zapojilo i Biologické centrum, které při této příležitosti pořádá dny otevřených dveří na všech svých pracovištích a pro středoškoláky přednášky z biologických a ekologických oborů. Ke zhlédnutí jsou rovněž tři fotografické výstavy.

Návštěvníci mají jedinečnou příležitost podívat se do laboratoří, prohlédnout si moderní přístroje a seznámit se s nejnovějšími metodami biologického výzkumu. Při ukázce genového inženýrství například uvidí transgenní mouchy octomilky, které mají uměle přidaný gen z medúzy a svítí. Dozvědí se také, jak se v budoucnu mohou změnit ekosystémy jezer a rybníků vlivem globálního oteplování, k čemu jsou užitečné půdní mikroorganismy a mnoho dalšího. Na zájemce čekají i prohlídky chovů klíšťat, půdní zoo i cenných sbírek hmyzu. K vidění budou i exponáty z Papui Nové Guineje, kde má Biologické centrum terénní výzkumnou stanici.

Dny otevřených dveří na pracovištích Biologického centra se konají v těchto termínech:

Všechny prohlídky jsou zdarma. Z kapacitních důvodů je nutná rezervace. Podrobný program a rezervace najdete rozkliknutím názvů jednotlivých pracovišť.

Po celou dobu konání festivalu nabízí Biologické centrum školám v Jihočeském kraji možnost pozvat si přednášejícího přímo do školy. Seznam přednášek i s kontaktními údaji najdete zde.

Zájemci mohou rovněž navštívit fotografické výstavy s biologickou tematikou:

Podrobný program Týdne vědy a techniky AV ČR naleznete na webových stránkách festivalu www.tydenvedy.cz.

 

Zdroj: www.bc.cas.cz