Týden vědy a techniky 2016

úterý, 25. října 2016

1000x1000-1477405311-2014-11-06-x100s-0294

Již příští úterý startuje 16. ročník největšího vědeckého festivalu v České republice - Týden vědy a techniky.

Program festivalu zahrnuje přednášky, výstavy, dny otevřených dveří, dokumentární filmy, workshopy, vědecké kavárny a mnohé další aktivity napříč celou republikou i všemi vědeckými obory. Festival oslovuje studenty středních škol, pro které jsou připraveny především přednášky a exkurze v dopoledních hodinách. Odpolední, podvečerní a doprovodné programy jsou pak určeny pro širokou veřejnost. Vstup na všechny akce je zdarma.

Letošní, šestnáctý ročník, který bude zahájen v úterý 1. listopadu a skončí v neděli 13. listopadu, se ponese v duchu motta „Za hranice známého“. Část programu je věnována mj. vesmíru. Týden vědy a techniky AV ČR nabídne i dny otevřených dveří, do kterých se zapojují všechna pracoviště Akademie věd ČR. Novinkou je letos speciální program, který vedle netradičních workshopů zahrnuje i komentované prohlídky, pozorování ptactva či Slunce nebo divadelní hry.

Do Týdne vědy a techniky AV ČR se kromě Akademie věd zapojí přes padesát spolupracujících institucí, akce se budou konat ve všech krajských městech a na dalších místech České republiky. Na bohatý program se mohou těšit například návštěvníci Hvězdárny ve Valašském Meziříčí, v Kroměříži bude zpřístupněn atomový kryt, v Tachově na Plzeňsku pro změnu můžete pozorovat ptactvo.

Podrobný program nalezente ZDE.

 

Zdroj: www.vedavyzkum.cz