V Českých Budějovicích se sešli zástupci samospráv, zajímaly je Smart Cities

středa, 29. března 2017

1000x1000-1490779606-04626l

Ve středu 1. března 2016 se v prostorách Jihočeského vědeckotechnického parku uskutečnil workshop zaměřený na problematiku Smart City.

Koncept Smart City se zaměřuje na efektivní využívání stávajících a hledání nových technologických zdrojů, snižování spotřeby energií, eliminaci zátěží životního prostředí, optimalizaci dopravy a sdílení dat pro veřejné účely.

V rámci prezentací vystoupili zástupci Jihočeského kraje, Českých Budějovic, Písku a dalších měst.

V odborném panelu a moderované diskuzi pak zasedl profesor Miroslav Svítek z Fakulty dopravní Českého vysokého učení technického, který se věnoval tématu dopravy, Petr J. Kalaš z Ministerstva životního prostředí ČR, který diskutoval o energetice, Radovan Polanský z Technologického centra v Písku, který přispěl k tématu informačních technologií a Jan Švejnoha ze Schneider Electric, který se věnoval vodnímu hospodářství.

V rámci workshopu bylo podepsáno memorandum o porozumění mezi městem Písek a Czech Smart City Clusterem. Akci pro více než třicítku zástupců samospráv z Jihočeského kraje uspořádala agentura CzechInvest ve spolupráci s Czech Smart City Clusterem.

 

Zdroj: www.czechinvest.org