V Olympijském parku na Lipně bude čas i na technickou zábavu

pondělí, 8. srpna 2016

1000x1000-1470639106-55895cz4-1-101

Vedle padesátky letních sportů si budou moci návštěvníci Olympijského parku Rio – Lipno 2016, který se v pátek 5. 8. 2016 otevřel na březích lipenské přehrady, vyzkoušet také své technické dovednosti a užít si zase jinou zábavu, a to prostřednictvím stánku Ministerstva průmyslu a obchodu.

Ministerstvo průmyslu a obchodu se rozhodlo zapojit do olympijského parku vytvořením prostoru pro podporu tuzemského technického vzdělávání. Stan MPO je k dispozici školám technického zaměření pro jejich prezentace. Součástí expozice jsou technické práce studentů jako interaktivními exponáty, jejichž funkčnost si může každý vyzkoušet. Připraveny jsou ukázky výroby předmětů technologií 3D tisku, svářecí trenažér, laserový simulátor střelby, ultrasonický radar, trenažery kol na výrobu elektřiny, zdravotnická měřící technika či tříkolka Trike.

Expozice byla připravena ve spolupráci s pěti jihočeskými středními a vysokými školami: Vyšší odbornou školou, střední průmyslovou školou a střední odbornou školou řemesel a služeb ze Strakonic, Střední odbornou školou strojní a elektrotechnickou Velešín, Vysokou školou technickou a ekonomickou v Českých Budějovicích, Jihočeskou univerzitou v Českých Budějovicích, a Vyšší odbornou školou, střední průmyslovou školou automobilní a technickou z Českých Budějovic. Do realizace akce se v roli koordinátora zapojil také Jihočeský vědeckotechnický park.

 

Zdroj: www.mpo.cz