Vyberte si zaměstnavatele na Burze práce

pátek, 3. března 2017

1000x1000-1488533146-businessmen-1915349-640

Ve všech okresech Jihočeského kraje se letos poprvé uskuteční Burzy práce, kde firmy představí současnou nabídku pracovních pozic a podmínky pro navázání budoucí spolupráce, ať už praxe či pracovního poměru.

„Nezávazné konzultace se zástupci firem jsou jedinečnou příležitostí, kdy uchazeči o zaměstnání získají cenné informace týkající se pracovních možností v daném okrese. Budou mít příležitost na burze se osobně prezentovat zástupcům firem a ukázat tak zájem pracovat,“ sdělil Luděk Keist, ředitel Jihočeské hospodářské komory, která spolupracuje na organizaci Burz práce.

To, že přínos této akce je oboustranný, potvrdila Dana Feferlová z Jihočeské společnosti pro rozvoj lidských zdrojů, která je v rámci partnerství Jihočeského paktu zaměstnanosti pořadatelem letošních Burz. „Pro zapojené zaměstnavatele je obdobná akce příležitostí oslovit uchazeče, kteří opravdu stojí o práci. Situace na trhu práce je vzhledem k nízké míře nezaměstnanosti v Jihočeském kraji pro firmy obtížná a tak je velmi důležité vytvářet dobré podmínky pro získávání kvalitních pracovníků,“ zdůraznila Dana Feferlová.

Vstup na Burzu práce pro zájemce o zaměstnání či praxi není nijak limitován. Důležitou podmínkou je určitě chuť získat kontakty a hlavně pracovat. Jako vstupenku na Burzu práce si uchazeči musí přinést svůj profesní strukturovaný životopis a vzhledem k tomu, že organizátoři předpokládají ze strany firem hojnou účast, doporučujeme si jej donést hned v několika kopiích. Burza práce navazuje na úspěšnou Burzu pracovních příležitostí, která se uskutečnila v minulém roce, a kde firmy dle očekávání nejvíce poptávaly technické profese, odborníky kvality, IT specialisty, skladníky, lektory, administrativní pracovníky, ale také kuchaře a řidiče.

Termíny burz dle okresů:

  • Písek: 28. 3. 2017
  • České Budějovice: 29. 3. 2017
  • Strakonice: 29. 3. 2017
  • Tábor: 30. 3. 2017
  • Jindřichův Hradec: 3. 4. 2017
  • Prachatice: 20. 4. 2017
  • Český Krumlov: 26. 4. 2017

 

Zdroj: www.jhk.cz