Vyhlášení výzvy NSF v programu mezinárodní spolupráce PIRE

1000x1000-1464098924-logo-white-red

pondělí, 11. července 2016

Dne 17. června 2016 vyhlásila americká National Science Foundation (NSF) novou výzvu programu PIRE (Partnerships for International Research and Education).

Oproti minulé výzvě je nyní partnerskou zemí i Česká republika, neboť v lednu tohoto roku vyjádřily formální zájem o spolupráci s NSF v rámci PIRE Technologická agentura ČR a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Program PIRE se soustředí na podporu mezinárodní spolupráce mezi americkými vědecko-výzkumnými týmy a jejich českými partnery.

V rámci nové výzvy očekává NSF podpoření 8 až 12 projektů, přičemž každý z nich by měl průměrně obdržet částku v hodnotě 4 miliony USD pro dobu pěti let. Termín pro podání předběžných návrhů projektů je do 14. září 2016.

Žádosti o granty v rámci PIRE mohou podávat pouze US instituce. Pokud se české subjekty chtějí do programu zapojit, musí si nejdříve na US straně najít vědecký tým, jenž o grant požádá a jenž uvede české vědce jako zahraniční partnery. Návrh na projekt může podat jakákoliv US instituce, která disponuje Ph.D. programem a zabývá se oborem, který je ze strany NSF podporován. NSF může proplácet pouze náklady spojené s US vědci. Náklady na českou část projektu si musí zajistit čeští vědci sami.

TA ČR předpokládá, že česko-americké projekty, které budou vybrány k podpoře prostřednictvím programu PIRE na americké straně a které budou zároveň splňovat podmínky programu TA ČR DELTA, podpoří právě prostřednictvím tohoto programu.

Celý text výzvy lze nalézt ZDE.

 

Zdroj: www.tacr.cz