Žáci základní školy a střední školy si budou moci vyzkoušet práci v týmu

středa, 9. listopadu 2016

1000x1000-1478700666-image035

Zkusit si, jak se pracuje v týmu, nasimulovat pracovní zadání a zrealizovat úkol na čas, budou mít letos již po druhé příležitost žáci ze základních a středních škol v Jihočeském kraji. Pod taktovkou kapitánů ze zapojených firem budou muset v časovém limitu splnit konkrétní technický úkol.

„Již v loňském roce jsme v rámci výstavy Vzdělání a řemeslo rozšířili koncept Hospodářské komory ČR s názvem T-Profi, aneb Talenty pro firmy i do regionů. Letos tato odborně zaměřená soutěž proběhne hned v první den výstavy, 23. listopadu na Výstavišti České Budějovice, v pavilonu E5", sdělil Luděk Keist, ředitel Jihočeské hospodářské komory.

V letošním ročníku regionálního kola se proti sobě postaví celkem 6 soutěžních týmů, přičemž každý tým tvoří 3 žáci z páté třídy základní školy, 3 žáci druhého ročníku střední školy a zástupce firmy v roli kapitána, který vede a řídí svůj tým. Společným úkolem je v co nejkratším čase postavit funkční zařízení z polytechnické stavebnice a přidaných elektrosoučástek při dodržení požadované kvality. Průběh celé soutěže hodnotí porotci podle předem stanovených kritérií. Vítěz regionálního kola bude mít příležitost reprezentovat Jihočeský kraj na celorepublikovém kole, které se uskuteční na jaře 2017 v Praze.

„Úspěch pilotního ročníku byl evidentní nejen mezi soutěžícími, ale i mezi návštěvníky, a proto jsme se rozhodli ve spolupráci s Jihočeskou hospodářskou komorou letos soutěž zorganizovat znovu a rozšířit počet zapojených týmů. Je napínavé vidět soutěžní týmy v akci, jak spolupracují, vzájemně si pomáhají a poslouchají pokyny kapitána. Důležité je také zdůraznit, že nejde jen o čas, ale také o kvalitu postaveného zařízení", uvedla Zuzana Pavlasová, projektová manažerka Jihočeské společnosti pro rozvoj lidských zdrojů.

V rámci soutěže si přijdou na své i návštěvníci, pro které je připraven pestrý doprovodný program, při kterém si budou moci otestovat svoji zručnost, zasoutěžit o zajímavé ceny a vyzkoušet exponáty z Techmania Science Centra, který je partnerem akce. „Naší snahou je nejen přilákat děti k technice, ale také podporovat a rozšiřovat spolupráci firem a škol v Jihočeském kraji, protože všichni směřujeme ke společnému cíli, vzbudit v dětech zájem o techniku a technické vzdělávání, které jim do budoucna zajistí uplatnění na trhu práce," uzavřela Zuzana Pavlasová.

Hlavní partneři akce: Techmania Science Center o. p. s., Výstaviště České Budějovice, Jihočeský kraj, Statutární město České Budějovice.

Firmy zastupující soutěžní týmy: Robert Bosch spol. s r. o., BRISK Tábor a.s., EGE, spol. s r.o., Jihostroj a.s., KERN-LIEBERS CR spol. s r.o., MOTOR JIKOV Group a.s.

Partneři soutěže: Hopsárium, Pohádková kovárna, ZOO Protivín - krokodýlí farma, Hvězdárna a planetárium České Budějovice, Plavecký bazén Jindřichův Hradec, Helen Doron České Budějovice, Muzeum čokolády Tábor, Technické muzeum Praha, Agentura CzechInvest, ČMKOS, Groz-Beckert Czech, s. r. o.

 

Zdroj: www.jhk.cz