Workshop „BIG DATA – odhodlejte se k prvním krokům“

Podniky všech velikostí a zaměření disponují daty, které lze systematicky analyzovat a zhodnocovat. Ale jakým způsobem? Zúčastněte se workshopu, který Vám ulehší začátky při efektivním využívání dat. V rámci nově vytvořeného Big Data Centra bychom Vás chtěli informovat o možnostech Big Data analýz a pozvat Vás na náš Workshop.

Datum konání: 23. 3. 2017; 13:00 – 18:00

Místo konání: Technologický kampus Grafenau, Hauptstraße 3, 94481 Grafenau

Přednášky:

  • Mezinárodní Big Data Centrum Východní Bavorsko-Jižní Čechy – Úvod do světa dat , Michael Fernandes, Technologický kampus Grafenau
  • Internet věcí (IoT) a senzory v podnikání, Jan Pokorný, Technologické centrum Písek
  • Poznej své zákazníky – chop se šance s Google Insights. Sběr dat a jejich interpretace na příkladech z praxe, Katharina Spatz a Marc Paul Günnewich, minzgrün, Passau
  • Efektivní využití dat v podnikání – praktické příklady a doporučení, Dr. habil. Robert Hable, Technologický kampus Grafenau

Výměna zkušeností týkající se možnosti využití Big data analýzy, kvality a dostupnosti dat. Diskutujte s námi nad přínosy a výzvami při používání datových analýz.

Diskuze s experty: Náš tým rád odpoví na Vaše individuálními dotazy. Zeptejte se nás!

Get-together: Zveme Vás na malé občerstvení, kde budete mít možnost navázat nové kontakty (Networking) a sdílet své zkušenosti.

Popis:

  • Analytický tým z Technologického kampusu Grafenau Vám představí jednotlivé možnosti pro zpracování Big Dat.
  • Odborníci z Technologického centra Písek se postarají o to, aby Vám dali jasnější představu o tématu Internet věcí (IoT) + vysvětlí a ukáží využití senzorů v nejrůznějších oblastech podnikání.
  • Společnost minzgrün, která je oficiálním partnerem Googlu, ukáže možnosti sběru dat a jejich interpretaci. Dále předvede, jak mohou podniky lépe využít svých příležitostí díky službě Google Insights a samozřejmě nebude chybět ukázka na příkladech z praxe.
  • V druhé, interaktivní části workshopu budete mít možnost diskutovat například o výhodách využití analýzy dat a popřípadě se podělit o své vlastní zkušenosti. Všichni přítomní odborníci na Big Data problematiku budou ochotni zodpovědět všechny položené dotazy a zároveň ukázat příklady z praxe.
  • Na závěr celého workshopu jste z váni k malému občerstvení za účelem networkingu.

Workshop je především určen zástupcům malých a středních podniků a je zcela ZDARMA.

V rámci workshopu jsou zajištěny překladatelské služby (CZ/DE).

Z kapacitních důvodů se prosím přihlašujte do 13. 3. 2017 prostřednictvím formuláře, který naleznete na stránkách Bid Data Centra.

 

Zdroj: www.bigdatacentrum.eu